середа, 16 жовтня 2019 р.

Зустріч читаючих людей "З книгою призначена зустріч"

Ось воно стоїть велике диво
Посеред села - скарбниця книг,
Доторкнися ти до них тремтливо - 
Мудрістю повіє вмить од них.
Я для Вас мої хороші люди,
Все найкраще в світі дістаю,
Книга серце до життя розтулить
Наче сонце квітку у гаю.
Щоб все росло, цвіло і духмяніло
І виконалась мрія у людей.
Для всіх бажаючих двері відчиняє
Бібліотека в Корсунці моїй.
До свята до бібліотеки завітали гості.
Сьогодні особливий день для тих,
Хто книгу любить, поріднився з нею,
Сьогодні свято - День бібліотек.
     На світанні електронної ери необачно заговорили про близьку "смерть книги і читання".
     Та вчені ошелешили всіх несподіваним висновком: Навіть в епоху Інтернету найпродуктивнішим способом людського саморозвитку залишиться... читання книг. Паперових чи електронних - без суттєвої різниці.
     Світова сенсація: медики остаточно підтвердили, що довше живуть і менше уражені недугами літніх людей ті з них, хто щодня читає. Цей процес активізує мозкову діяльність і запобігає старінню.
     Присутні захоплено слухали розповідь бібліотекаря про новий "Журнал для жінок". В журналі цікаві розповіді про відомих людей, про жіночі долі, про дивовижні історії кохання, а у рубриці "Будьмо здорові" про природні засоби для підвищення імунітету, про кращі продукти для боротьби з поганим настроєм, про життєві драми, які спіткають людей у житті, а у рубриці "Смачно і корисно" про рецепти приготування різних страв.
     Діти читали вірші про книгу та бібліотеку.
Для мене книга - світло дня, 
Для мене книга - зорі ночі...
Моя сім’я, моя рідня, 
Мій розум, серце моє, очі...
     Між читанням віршів та розповідями бібліотекаря звучали українські народні пісні у виконанні ансамблю "Корсунчаночка".
Без книги я не проживу
Вже, як без вирію лелека...
Я і крізь вічність проживу
В отім святім - бібліотека...
                                                     (Петро Гоць)




пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Кам’яні вишиванки - шедеври півдня України

     25 квітня учні 5-6 класів запрошені на бібліотечний урок "Кам’яні вишиванки - шедеври півдня України".
     Шкільний бібліотекар розповіла про наше рідне місто.
     Бібліотекар сільської бібліотеки презентувала книгу-альбом "Кам’яні вишиванки Нової Каховки", розповіла про "вишитий одяг" будинків по вулиці Героїв України, Палацу культури, ЗОШ №1, про значення арнаментів - Дерево життя, Калина, Дуб, Мак, Виноградні грони, Птахи та метелики, якими прикрашені будівлі.
     Розповіді перепліталися з віршами місцевих поетів, які читали учні, та переглядом фільму про кам’яні вишиванки.






пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Кам’яні вишиванки Нової Каховки

     Нова Каховка - "перлина Херсонщини", "Смарагдове місто - сад", "Музей під відкритим небом".
     "Візерунки", якими прикрашені перші будівлі Нової Каховки, які розташовані у "старій" частині міста, сьогодні називають "кам’яними вишиванками".
     У бібліотеці відбулася презентація книги "Кам’яні вишиванки Нової Каховки". Бібліотекар розповіла про історію створення книги-альбому, про історію будівництва Нової Каховки, про архітектурні родзинки, які прикрашають місто. Присутні подорожували вулицями міста, ознайомилися з прекрасними спорудами. Декоративні орнаменти, якими прикрашені будівлі міста, мають різні візерунки і ніде не повторюються. Виконані вони в техніці різьби по сирій штукатурці, з додаванням смальтової мозаїки для фону. Будівлі прикрашені люкарнями (слуховими вікнами), які всі різні; листами аканту (замковим каменем) над дверима - елементом в архітектурі, який увінчує арку; панно, які мають рослинні, тваринні мотиви, елементи праці та творчості. Перші школи, дитячі садочки мають казковий вигляд, тому що прикрашені "вишиванками".
     Вражає своєю красою "вишитий" одяг Палацу культури, над усіма вікнами та дверима, в аркових монетах виконані орнаменські вставки, які мають неповторні візерунки. Черепиця на даху Палацу культури поливано темно зеленого кольору, співзвучна за кольоровою гамою водам Дніпра.
     "Кам’яні вишиванки" - архітектурні родзинки нашого міста, краса на камені не залишила нікого байдужими, ми всі пишаємося рідним містом, а на сторінках цієї книги унікальні оздоблення новокаховських будівників будуть представлені всьому світу.








пʼятниця, 1 березня 2019 р.

Афганістан болить в моїй душі

     До 30 - річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану бібліотека разом зі школою провели урок мужності "Афганістан болить в моїй душі".
     Учні переглянули документальні фільми, послухали розповіді, прочитали вірші про Афганістан. До уваги присутніх оформлена ілюстрована виставка "Смерть в паранжі".
     На урок запрошений учасник бойових дій на території інших держав Фурсенко Сергій Вікторович. Він поділився спогадами, як 19-річним юнаком виконував інтернаціональний обов*язок, був зв*язківцем, нагороджений медалю "За Відвагу". Важко поринати в ті роки - Афганістан болить в його душі, але головне - ВІН ВИЖИВ!





середа, 27 лютого 2019 р.

Дотик до чуда

     Бібліотека та школа прийняли участь у міському фестивалі-конкурсі дитячої та молодіжної творчості "Дотик до чуда", присвяченому 80-й річниці від дня народження Анатолія Бахути. Учениця 5 класу Титаренко Вікторія читала вірш А.Бахути "Зоря".