Моя бібліотека



Корсунська сільська бібліотека була відкрита у 1957 році в приміщенні сільського клубу (колишнє приміщення конюшні Корсунського монастиря). Книжковий фонд бібліотеки в 50-х роках налічував  3156 примірників документів, а кількість читачів - 355 чоловік.
Першою завідуючою бібліотекою була Філь Валентина Степанівна, а через 3 місяці завідуючою бібліотекою стала колишній бухгалтер колгоспу та комсомольський ватажок, а пізніше ще й вчитель (у 1951 році закінчила Херсонське педагогічне училище) та вихователь дитячого будинку – Голубенко Олександра Петрівна, яка пропрацювала в бібліотеці 24 роки, до 1981 року.
За роки роботи в бібліотеці Олександра Петрівна активно займалась поповненням книжкового фонду, залученням до бібліотеки читачів різного віку, вивчала їх читацькі інтереси і пропагувала книгу.
Особливу увагу приділяла Олександра Петрівна патріотичному вихованню підростаючого покоління, вивченню дітьми історії свого села. Саме вона організувала при бібліотеці дитячий гурток «Червоних слідопитів», членами якого стали 27 піонерів і комсомольців, які невтомно вели пошуки загиблих в роки Великої Вітчизняної війни на території села Корсунка та листувалися з родинами загиблих воїнів, що визволяли село Корсунка. Юними активістами гуртка було знайдено і навічно записано до історії села імена десяти славних захисників Батьківщини,  які загинули в боях за Корсунку, а їх імена  довгий час були нікому невідомі. А ще скільки було знайдено воїнів, які залишились живими. Зустрічі через 30 років були тривожно щасливими... Зібрані дітьми гуртка матеріали були оформлені в альбомі «Історія села Корсунки».
З 1970 року бібліотека активно обслуговує трудівників сільського господарства. На тваринницькій фермі організовано бібліотечний пункт, який діяв біля 20 років, задовольняючи читацькі запити тваринників. Активними читачами бібліотеки були відомі доярки – Кравченко Тамара Дмитрівна, Філь Галина Михайлівна, які мали за свої трудові досягнення державні нагороди. Бібліотекою разом з клубом проводяться свята села, святкові «вогники».
Олександру Петрівну з книгами можна було зустріти не тільки в дитячому садку, на фермі або у механізаторів, але й у полі, в трудових таборах в період збору врожаю.
Читацькі конференції, усні журнали, вечори - зустрічі, огляди літератури – велика праця,  якою постійно була захоплена бібліотекар О.П.
У 1971 році досвід роботи Корсунської сільської бібліотеки з пропаганди сільськогосподарських знань був узагальнений обласним управлінням культури.
У 1975 році Корсунська бібліотека, книжковий фонд якої на той час складав біля 10 тисяч примірників, книговидача – більше 17 тисяч примірників на рік, а кількість читачів – близько 800 чоловік, стала однією із 16 бібліотек-філій Новокаховської централізованої бібліотечної системи. І з цього часу постійно займала призові місця серед бібліотек.
У 1980 році Корсунська бібліотека займає І-ше місце в соціалістичному змаганні серед сільських бібліотек.
На протязі багатьох років підтверджує звання «Культурно-освітньої установи відмінної роботи», яке було їй присвоєно ще у 1965 році.
Свої знання та вміння Олександра Петрівна передала своїй дочці – Антоніні Анатоліївні Дудніченко, яка очолила Корсунську бібліотеку у 1981 році, після закінчення Херсонського училища культури, і яка працює тут до сьогодні, вже більше 30 років.
З 1982 року Корсунська бібліотека знаходиться вже в новому приміщенні, площею біля 100 кв. метрів, по сусідству з поштою. Антоніна Анатоліївна Дудніченко продовжила трудову естафету своєї матері. Бібліотека ще довго підтверджувала звання установи «Відмінної роботи». За підсумками роботи бібліотека неодноразово нагороджувалась перехідним вимпелом переможця соціалістичного змагання. До 1985 року на тваринницькій фермі ще продовжував працювати бібліотечний пункт, обслуговуючи працівників тваринницької ферми.
З перших років незалежності України змінилися орієнтири і в роботі бібліотек, тому актуальними формами роботи в 90-х  роках в Корсунській бібліотеці стали заходи з пропаганди народознавства, краєзнавства, екології, здорового способу життя, євроінтеграції тощо.
У 2007  році бібліотека вперше відсвяткувала свій 50-річний ювілей.
В 2000-х роках бібліотека активно впроваджує в свою роботу нові форми з пропаганди книги: літературні вечори та мандрівки, бесіди, усні журнали, уроки вдячності, еко-репортажі, краєзнавчі  та народознавчі  години тощо.
 Протягом багатьох років Корсунська бібліотека працює в тісній співпраці з Корсунською школою та клубом.
Сьогодні бібліотечний фонд налічує більше 16 тисяч примірників документів. Щорічно бібліотека обслуговує біля 500 користувачів, книговидача складає понад 10 тисяч примірників.
З грудня 2012 року, завдяки перемозі бібліотеки у третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст» та за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс, в Корсунській бібліотеці відкрився Інтернет – центр.

Немає коментарів:

Дописати коментар